Życie na jachcie
Wchodząc na pokład Sancta Anna, dołączasz do jej załogi i aktywnie uczestniczysz w życiu na jachcie, m.in. pełniąc wachty nawigacyjne i kambuzowe. Stajesz się członkiem naszej rodziny.
Brak żeglarskiego doświadczenia nie jest problemem. Wszystkie powierzone obowiązki będą wykonywane pod czujnym okiem Kapitana, dzięki czemu wrócisz z podróży bogatszy nie tylko o wyjątkowe wspomnienia, lecz również nowe umiejętności. Uczestnictwo w rejsie na pokładzie Sancta Anna da ci możliwość zmierzenia się z własnymi słabościami i spojrzenia na życie z zupełnie nowej perspektywy. Bo w życiu nie ważne jest jak i skąd wieje wiatr, ważne jak ustawisz swoje żagle.
Żegluga oceaniczna łączy fantazję i zdrowy rozsądek, zabawę i obowiązki. Obcując z potężnymi siłami natury, należy bezwzględnie przestrzegać obowiązujących zasad, od których zależy bezpieczeństwo wszystkich członków załogi i jachtu.
Niezbędnik żeglarza
Sancta Anna jest komfortowym jachtem, należy jednak pamiętać o tym, że będziemy się znajdować na ograniczonej przestrzeni, której nie warto dodatkowo pomniejszać. Spakuj się w miękką torbę, która po wypakowaniu nie zajmie dużo miejsca.
Koniecznie spakuj:
- sztormiak – kurtka i spodnie nieprzemakalne;
- kalosze ( w tropikach wystarczą sandały z paskiem obejmującym piętę );
- obuwie sportowe z białą , płaską , bez protektora podeszwą , która nie pozostawia śladów na jasnych częściach jachtu . Obuwie to jest dedykowane tylko i wyłącznie do używania na jachcie. ( jednakże w ciepłym klimacie zdecydowanie preferujemy chodzenie na boso );
- odzież chroniąca przed słońcem;
- rękawiczki (takie jak na rower – bez palców);
- polar (w zależności od strefy klimatycznej)
- dokumenty podróżne z odpowiednim terminem ważności;
- ewentualne leki
Mogą się przydać:
- latarka - najlepiej tzw. czołówka;
- sprzęt ABC do nurkowania;
- okulary przeciwsłoneczne (koniecznie na smyczy i przez głowę);
- krem z filtrem przeciwsłonecznym;
- czapka z daszkiem (na smyczy i przez głowę lub do wieszaka kurtki);
- patent żeglarski i książeczka żeglarska.
Praktyczne wskazówki
- Pamiętaj o zabraniu przyjmowanych regularnie leków
- Dokumenty umieszczamy w nieprzemakalnym opakowaniu
- Nie pakuj dokumentów razem z kartami kredytowymi, gotówką i telefonem
- Pamiętaj o uruchomieniu usługi roamingu
- Bagaż spakowany w worek żeglarski lub miękką torbę , nie pakujemy się w walizkę ( bardzo niewygodna do przechowywania na jachcie i zagraża meblom jachtowym )